PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750347}
7,2 31
ocen
7,2 10 1 31
Watergate
powrót do forum serialu Watergate

Za jednym z portali: "Jak donosi portal Deadline, aktor George Clooney (W chmurach, Spadkobiercy) i scenarzysta Mostu szpiegów Matt Charman wspólnie stworzą ośmioczęściową serię o aferze Watergate specjalnie dla platformy Netflix. Serial zostanie wyprodukowany przez wytwórnię Sonar Entertainment, a każdy z epizodów ma koncentrować się na osobach zamieszanych w skandal, w tym m.in. na Prokuratorze Generalnym Johnie Mitchellu czy doradcy Nixona Johnie Ehrlichmanie. Całość ma przypominać japoński dramat "Rashomon" w reżyserii Akiry Kurosawy. Clooney wraz z Heslovem będą producentami wykonawczymi, natomiast Chapman napisze skrypt do Watergate.
Afera Watergate miała miejsce we wczesnych latach siedemdziesiątych. 17 czerwca 1972 pięciu mężczyzn włamało się do siedziby sztabu wyborczego Partii Demokratycznej mieszczącej się w kompleksie Watergate w Waszyngtonie, by zainstalować podsłuch mogący ujawnić nielegalne działania prezydenta Richarda Nixona. Pomimo przyłapania odpowiedzialnych osób, wkrótce zaczęły wychodzić na jaw coraz to nowsze informacje, które przyczyniły się do wszczęcia procedury impeachmentu i ustąpienia przywódcy Stanów Zjednoczonych."

pogodno_2

Film wystartował w USA 12 października 2018 roku i-póki co-"zalicza" festiwale. W lutym będzie prezentowany na trwającym własnie Festiwalu Filmowym w Berlinie.

pogodno_2

Prostuję własny wpis, przez zbieżność lat informacji o produkcji i kategorii "serial" podpięłam błędny opis do tytuły. Ba, sama się na ten błąd nadziałam-ale dobrze mi tak ;)
Właściwy jest tutaj, dostępny na Canal+, właśnie obejrzałam, więc mogę z pełną odpowiedzialnością-jak mawiał Despero w seriau "Pitbull"-"dać to na papier": https://ncplusgo.pl/Collection/Asset?codename=afera-watergate-odc-18

pogodno_2

A ile odcinków ma ten serial?

kolega69

Na Canal+ są dwa, w sumie ponad cztery godziny.

pogodno_2

Dzięki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones