PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645967}

Wszystko stracone

All Is Lost
6,2 10 554
oceny
6,2 10 1 10554
7,4 13
ocen krytyków
Wszystko stracone
powrót do forum filmu Wszystko stracone

a te dwa statki szczególnie ten nocny to flary nikt nie widział? nawigacji zero?? co to były Tytaniki:)?

ocenił(a) film na 8
Chunk

No właśnie z tą flarą to było jedyne przegięcie w filmie. Do niczego innego nie mogę się przyczepić, przecież w nocy takiej flary ciężko nie zauważyć.. No i nie mam pojęcia jak wygląda rozpoznanie na radarze obiektów bez żadnej elektroniki, więc do dziennego statku się nie przyczepiam. Dziwi mnie, że znalazłem tylko Twój wątek o tym na forum :)

jasioo91

może nie chciał tej flary zauważyć;) a wątków chyba więcej już jest:)

ocenił(a) film na 6
Chunk

Zatrzymać kontenerowiec, a potem go rozpędzić to są koszta i strata czasu. Może dlatego się nie zatrzymali.

Gomez_2

Ok, ale takie duże statki mają na pokładzie małe łodzie motorowe, które w razie potrzeby są opuszczane na wodę. Ratowanie kogoś z wody na pewno jest wystarczającycm powodem.

Chunk

Ocean Indyjski, piraci i wszystko jasne.

ocenił(a) film na 6
Chunk

Polecam przeczytać raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich nt. kolizji kontenerowca Nordic Italia (WIM 133/22) z dobrze oświetloną łodzią rybacką - załoga kontenerowca nie zauważyła ani zderzenia, ani tego, że przez następną godzinę wieźli tę łódź na gruszce dziobowej. Nie zauważyli czterech rakiet spadochronowych, nie odebrali komunikatów na radiu nadawanych na kanale 16 i dwóch innych (choć mają obowiązek prowadzenia stałego nasłuchu na kanale 16). Wszystko całkiem blisko wybrzeża, gdzie należy się spodziewać ruchu statków.
Niestety, na otwartych, niezbyt ruchliwych akwenach obowiązek prowadzenia stałej obserwacji jest często olewany przez załogi.
Ten film jest pełen głupot z punktu widzenia żeglarstwa, ale akurat to, że go nie zauważyli wcale mnie nie dziwi.

wathgurthnec

To lekko przerażające o czym piszesz. Taki poziom olewki na dużym statku z wielosobową załogą to coś niedopuszczalnego.

ocenił(a) film na 6
ronr

Niestety, brak należytej obserwacji jest chyba najczęstszą przyczyną kolizji na morzu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones